Płyny do płukania jamy ustnej | Sklep stomatologiczny online Gdańsk

PŁYNY DO PŁUKANIA UST

Czyli co jeszcze do higieny jamy ustnej?

Codzienna higiena jamy ustnej powinna zostać wzbogacona o płukanie specjalnymi płynami, które dzięki zawartym w nich składnikom remineralizują szkliwo, walczą z nadwrażliwością a także wspomagają gojenie ran. Również płyny wybielające cieszą się dużą popularnością - w połączeniu z pastą, stosowane codziennie i regularnie, potrafią przynieść niesamowite efekty widoczne już po kilku dniach stosowania (wybór jest spory, między innymi Yotuel).

Po pierwsze (i najważniejsze), musimy pamiętać, że nie każdą szczoteczką jesteśmy w stanie dotrzeć we wszystkie trudno dostępne miejsca. A to właśnie w nich gromadzi się najwięcej bakterii, które są przyczyną powstawania próchnicy i kamienia nazębnego. Odkładające się między zębami resztki jedzenia często możemy usunąć jedynie za pomocą nici dentystycznych, irygatora lub właśnie dokładnie płucząc usta płynem. 

Większość płynów do płukania ust zawiera składniki remineralizujące zęby. Składniki, które odbudowują nasze szkliwo oraz walczą z próchnica i erozją szkliwa. Najczęściej spotykane są fluor i hydroksyapatyt (tu zdecydowanie króluje firma SEYSSO), które otaczając nasze zęby, tworzą na nich delikatna warstwę ochronną, dzięki której zwalczana jest nadwrażliwość. Również osoby po implantacji, ekstrakcji i innych zabiegach chirurgicznych, które z jakiś przyczyn nie mogą chwilowo w standardowy sposób myć zębów, znajda płyny, którymi można zastąpić codzienne szczotkowanie, a dodatkowo będą działać antyseptycznie, antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Tu warto zwrócić uwagę na chlorheksydynę, składnik wspomagający leczenie oraz gojenie się ran (tu warto przyjrzeć się produktom Curasept lub Eludril).

Wybierając płyn odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb warto zobaczyć jaka w danym płynie jest zawartość alkoholu. Większość popularnych płynów do płukania ust zawiera alkohol, który podrażnia śluzówkę jamy ustnej i szczególnie nie jest polecany osobom z krwawiącymi dziąsłami czy paradontozą. Specjalistyczne płyny bezalkoholowe są znacznie bardziej korzystne dla zdrowia i ochrony naszej jamy ustnej. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć oba rodzaje płynów.


Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 50 elementów
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 50 elementów