Irygatory dentystyczne do zębów, opinie | Sklep stomatologiczny online Gdańsk

IRYGATORY DO ZĘBÓW

Dokładne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych - Irygator do zębów 

Obecnie wszyscy pragniemy mieć zdrowe i piękne zęby. Stały się one bowiem nie tyle synonimem luksusu, co po prostu pewnym standardem. Kto od niego odbiega, może mieć mniejsze powodzenie w życiu zawodowym oraz prywatnym. Nowoczesne technologie wkraczają w każdą dziedzinę naszego życia – w tym momencie pozwalają również na skuteczniejsze czyszczenie zębów oraz jamy ustnej. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest niezbędnym uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej. W tych trudno dostępnych miejscach gromadzi się najwięcej bakterii, które nieusunięte przyczyniają się do rozwoju próchnicy. W jaki sposób je czyścić? Dzięki irygatorom dentystycznym do zębów! Świetnie uzupełniają one szczotkowanie i mogą zastąpić nitkowanie. Warto je mieć, ponieważ specjaliści biją na alarm, że nawet szczoteczki elektryczne nie dają pełnej ochrony przed bakteriami i próchnicą! Czym właściwie są irygatory?

Jest to ciekawa alternatywa dla nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych czy wykałaczek. W prosty i szybki sposób pozwalają na usunięcie resztek pokarmowych i bakterii z wszystkich miejsc niedostępnych dla zwykłych szczoteczek do zębów. A już prawdziwy must have dla osób z bardziej stłoczonymi zębami, noszącymi aparaty ortodontyczne, posiadających implanty, mosty, korony czy cierpiących na paradontozę. Używanie irygatora do zębów polecane jest przez większość lekarzy stomatologów - w zastępstwie nici dentystycznych lub szczoteczek międzyzębowych, którymi nie raz ciężko dostać się w dalsze przestrzenie międzyzębowe lub jeśli te przestrzenie mamy na prawdę niewielkie. Polecamy stosować irygator przy każdym myciu alby zachować 100% ochronę przed bakteriami i odkładaniem się płytki nazębnej.

Irygatory do zębów dzielimy na stacjonarne i przenośne:

  • Stacjonarne – polecane do stosowania w domu, z większym zakresem regulacji ciśnienia i dużym zbiornikiem na wodę jak np. Waterpik WP 100. Irygatory stacjonarne są wybierane przez większość pacjentów ze względu na pojemny zbiornik na wodę oraz kilkustopniowa możliwość regulacji ciśnienia! W tej chwili stacjonarne irygatory posiadają możliwość nawet 10 stopniowej regulacji, gdzie największe dostępne ciśnienie to nawet 6,4Br. 
  • Bezprzewodowe, przenośne, które najlepiej sprawdzą się na wyjazdach, ale również można z nich korzystać w warunkach domowych. Posiadają mniejszy zbiornik ale są poręczniejsze. W przypadku irygatorów przenośnych, możemy wyróznic serie turystycznych, które możemy złozyć i zajmuja na prawdę bardzo mało miejsca w bagażu. Takie irygatory są ładowane jak standardowa szczoteczka elektryczna lub zasilanie bateryjnie! W przypadku irygatorów przenośnych, turystycznych polecana jest seria irygatorów PANASONIC oraz firma SEYSSO. Seysso Oxygen TRAVEL to specjalistyczny irygator stomatologiczny, który pracuje aż do 14 dni na jednym ładowaniu, dzięki czemu idealnie nadaje się do długich podróży oraz posiada ciśnienie sięgające 6,2 bara co czyni go najmocniejszym irygatorem przenośnym dostępnym na rynku

Irygator dentystyczny jest urządzeniem, polecanym wszystkim osobom, które pragną lepiej zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej. Silny strumień wody łączy się w nim ze strumieniem powietrza, pozwalając na oczyszczenie zębów i jamy ustnej z resztek pokarmu, ukrytych w rożnych zakamarkach jamy ustnej. Warto też dodać, że działa również świetnie na dziąsła – poprawia ich ukrwienie, a więc także i ogólny stan. Używając irygatora, nie trzeba poświęcać higienie jamy ustnej zbyt wiele dodatkowego czasu, a można poprawić swoje zdrowie i wygląd. 

Nic dziwnego, że tak wiele osób postanawia używać irygatora do zębów. Z powodzeniem może on zastąpić tradycyjne metody usuwania resztek pokarmu, czyli nitkowanie. Dentyści z jednej strony je zalecają, a z drugiej ostrzegają, że może ono sprzyjać wypadaniu plomb i uszkadzać dziąsła, jeśli nie jest wprawnie wykonywane. Dlatego właśnie to irygator dla wszystkich jest najlepszym i najbardziej wygodnym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że równie ważna jest regularne odkamienianie irygatora, a także wymiana końcówek - zaleca się wymianę końcówki przynajmniej raz na sześc miesięcy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

na stronę
Pokazuje 25 - 33 z 33 elementów
na stronę
Pokazuje 25 - 33 z 33 elementów