Irygatory dentystyczne do zębów, opinie | Sklep stomatologiczny online Gdańsk

IRYGATORY DO ZĘBÓW

Dokładne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych - Irygator do zębów 

Obecnie wszyscy pragniemy mieć zdrowe i piękne zęby. Stały się one bowiem nie tyle synonimem luksusu, co po prostu pewnym standardem. Kto od niego odbiega, może mieć mniejsze powodzenie w życiu zawodowym oraz prywatnym. Nowoczesne technologie wkraczają w każdą dziedzinę naszego życia – w tym momencie pozwalają również na skuteczniejsze czyszczenie zębów oraz jamy ustnej. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest niezbędnym uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej. W tych trudno dostępnych miejscach gromadzi się najwięcej bakterii, które nieusunięte przyczyniają się do rozwoju próchnicy. W jaki sposób je czyścić? Dzięki irygatorom dentystycznym do zębów! Świetnie uzupełniają one szczotkowanie i mogą zastąpić nitkowanie. Warto je mieć, ponieważ specjaliści biją na alarm, że nawet szczoteczki elektryczne nie dają pełnej ochrony przed bakteriami i próchnicą! Czym właściwie są irygatory?

Jest to ciekawa alternatywa dla nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych czy wykałaczek. W prosty i szybki sposób pozwalają na usunięcie resztek pokarmowych i bakterii z wszystkich miejsc niedostępnych dla zwykłych szczoteczek do zębów. A już prawdziwy must have dla osób z bardziej stłoczonymi zębami, noszącymi aparaty ortodontyczne, posiadających implanty, mosty, korony czy cierpiących na paradontozę. Używanie irygatora do zębów polecane jest przez większość lekarzy stomatologów - w zastępstwie nici dentystycznych lub szczoteczek międzyzębowych, którymi nie raz ciężko dostać się w dalsze przestrzenie międzyzębowe lub jeśli te przestrzenie mamy na prawdę niewielkie. Polecamy stosować irygator przy każdym myciu alby zachować 100% ochronę przed bakteriami i odkładaniem się płytki nazębnej.

Irygatory do zębów dzielimy na stacjonarne i przenośne:

  • Stacjonarne – polecane do stosowania w domu, z większym zakresem regulacji ciśnienia i dużym zbiornikiem na wodę jak np. Waterpik WP 100. Irygatory stacjonarne są wybierane przez większość pacjentów ze względu na pojemny zbiornik na wodę oraz kilkustopniowa możliwość regulacji ciśnienia! W tej chwili stacjonarne irygatory posiadają możliwość nawet 10 stopniowej regulacji, gdzie największe dostępne ciśnienie to nawet 6,4Br. 
  • Bezprzewodowe, przenośne, które najlepiej sprawdzą się na wyjazdach, ale również można z nich korzystać w warunkach domowych. Posiadają mniejszy zbiornik ale są poręczniejsze. W przypadku irygatorów przenośnych, możemy wyróznic serie turystycznych, które możemy złozyć i zajmuja na prawdę bardzo mało miejsca w bagażu. Takie irygatory są ładowane jak standardowa szczoteczka elektryczna lub zasilanie bateryjnie! W przypadku irygatorów przenośnych, turystycznych polecana jest seria irygatorów PANASONIC

Irygator dentystyczny jest urządzeniem, polecanym wszystkim osobom, które pragną lepiej zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej. Silny strumień wody łączy się w nim ze strumieniem powietrza, pozwalając na oczyszczenie zębów i jamy ustnej z resztek pokarmu, ukrytych w rożnych zakamarkach jamy ustnej. Warto też dodać, że działa również świetnie na dziąsła – poprawia ich ukrwienie, a więc także i ogólny stan. Używając irygatora, nie trzeba poświęcać higienie jamy ustnej zbyt wiele dodatkowego czasu, a można poprawić swoje zdrowie i wygląd. 

Nic dziwnego, że tak wiele osób postanawia używać irygatora do zębów. Z powodzeniem może on zastąpić tradycyjne metody usuwania resztek pokarmu, czyli nitkowanie. Dentyści z jednej strony je zalecają, a z drugiej ostrzegają, że może ono sprzyjać wypadaniu plomb i uszkadzać dziąsła, jeśli nie jest wprawnie wykonywane. Dlatego właśnie to irygator dla wszystkich jest najlepszym i najbardziej wygodnym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że równie ważna jest regularne odkamienianie irygatora, a także wymiana końcówek - zaleca się wymianę końcówki przynajmniej raz na sześc miesięcy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 28 elementów
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 28 elementów