Wybielanie zębów domowe metody | Sklep stomatologiczny online Gdańsk

WYBIELANIE ZĘBÓW

WYBIELANIE ZĘBÓW

Białe zęby są podstawą zdrowego uśmiechu, który gwarantuje dobre samopoczucie i pewność siebie. Picie kawy, herbaty, czerwonego wina a także palenie papierosów sprzyja powstawaniu brzydkich przebarwień zębów. Barwniki zawarte w pokarmach i napojach np. tanina w winie łączy się ze śliną i osadza na szkliwie zębów. Zwykła higiena jamy ustnej nie zawsze pozwala usunąć przebarwienia. Specjalistyczne pasty wybielające oczyszczają głęboko, usuwają przebarwienia i pomagają uzyskać naturalną barwę zębów.

O śnieżnobiałym uśmiechu marzą przede wszystkim te osoby, których zęby z różnych przyczyn mają skłonność do żółknięcia. Dzięki nowoczesnym preparatom wybielającym dostępnym w powszechnej sprzedaży marzenie to można spełnić bardzo szybko i co najważniejsze dla niektórych - bez wizyty u stomatologa. Jednak czy wszystkie produkty przeznaczone do samodzielnego wybielania zębów są tak samo skuteczne i bezpieczne dla zdrowia?

Produkty wybielające zęby różnią się składem, od którego w dużym stopniu zależy nie tylko skuteczność ich działania, ale również bezpieczeństwo. Chcąc mieć pewność, że wybrany środek nam nie zaszkodzi, lepiej jest zasięgnąć porady specjalisty. Nie bez znaczenia pozostaje też miejsce zakupu preparatu. Wszelkiego rodzaju środki do wybielania zębów warto kupować w sklepach stomatologicznych (stacjonarnych lub internetowych) oraz w aptekach. Produkt do wybielania zębów pochodzący ze sprawdzonego źródła i rekomendowany przez ekspertów to połowa sukcesu w zmaganiach o biały uśmiech. Nawet najskuteczniejszy środek nie przyniesie zadowalających efektów, jeśli zapomnimy o podstawowych zasadach higieny jamy ustnej i o zdrowym stylu życia. Mycie zębów po każdym posiłku oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa to absolutne minimum dla wszystkich osób, którym zależy na pięknym i zdrowym uśmiechu. Działanie preparatu wybielającego można wspomóc, ograniczając spożywanie produktów sprzyjających odkładaniu się płytki nazębnej. Przede wszystkim jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo zanim pojawią się pierwsze efekty minie zapewne sporo czasu. Wybielanie zębów to proces stopniowy, który u każdej osoby przebiegający w nieco innym tempie.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 98 elementów
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 98 elementów