Irygator wodny do zębów Braun Oral B | Sklep stomatologiczny online Gdańsk

ORAL-B BRAUN

Irygatory dentystyczne do zębów

Oral-B jako znana i bardzo popularna marka tworząca artykuły do higieny jamy ustnej wypuściła na rynek również zestaw sprzętów do irygacji wodnej. Irygatory marki ORAL-B to jedne z najczęściej wybieranych irygatorów dentystycznych. Marka ta polecana jest przez lekarzy stomatologów z całego świata. Irygatory stomatologiczne BRAUN ORAL-B charakteryzują się prostotą wykonania, a dzięki temu również ogromną łatwością obsługi. Doskonale nadają się dla osób starszych lub schorowanych. Ze względu na swoje parametry techniczne polecane są one szczególnie osobom z parodontozą, różnego rodzaju chorobami przyzębia, odsłoniętymi szyjkami lub kieszonkami dziąsłowymi.

W irygatorach BRAUN dostępne mamy dwa rodzaje strumienia wody: strumień skupiony, czyli klasyczny, prosty strumień przeznaczony do codziennego stosowania punktowego oraz strumień wirujący - strumień, dzięki któremu irygatory ORAL-B wyróżniają się wśród innych (jedynie ta firma taki strumień posiada). Jest to strumień masujący, który został stworzony specjalnie dla poprawy zdrowia i ukrwienia dziąseł. Jest to tak zwana technologia MINI TURBINE, która wiruje z prędkością 8000 obrotów na minutę.

Dzięki badaniom klinicznym wykonywanym przez osiem tygodni, wiadomo jest, że codzienne stosowanie irygatorów marki BRAUN ORAL-B faktycznie widocznie poprawia kondycję naszych dziąseł, zapobiega rozwojowi różnego rodzaju zapaleń i chorób przyzębia. Musimy pamiętać jednak aby irygator używać codziennie, najlepiej rano i wieczorem jako UZUPEŁNIENIE szczotkowania zębów.

Jeśli chodzi o parametry techniczne irygatorów wodny dentystycznych ORAL-B, to oczywiście są to irygatory stacjonarne, przeznaczone do użytku domowego. Pracują podłączone do prądu, również rączka z dyszką połączone są z urządzeniem za pomocy kabla. Kupując taki sprzęt, musimy pamiętać o konieczności posiadania odpowiedniej ilości miejsca obok umywalki. W irygatorach występuje aż 5 stopni regulacji ciśnienia, najwyższe natomiast to 3,8 Br - dzięki czemu może być używany przez osoby z parodontoza i odsłoniętymi szyjkami dziąsłowymi oraz przez dzieci. Duży, 600ml zbiornik na wodę gwarantuje nam brak konieczności dolewania wody podczas irygacji. Jedno napełnienie zbiornika spokojnie wystarczy na jedną a czasem na dwie pełne irygacje. Wymienne końcówki (dysze) oznaczone kolorowymi pierścieniami pozwalają nam na korzystanie z irygatora razem z całą rodziną - wystarczy taką dysze wyjąc z rączki a na jej miejsce włożyć kolejną, oznaczoną innym kolorem. Końcówki takie należy wymieniać raz na 5-6 miesięcy.

Irygator dostępny jest w kilku wersjach, w tym wersja irygatora ze szczoteczką elektryczną lub  z płynem do płukania ust. Podczas kupowania irygatora, należy pamiętać o zaopatrzeniu się w specjalny środek odkamieniający - należy czyścic i odkamieniać irygator raz w miesiącu.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów